ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6878809
*
nr 687 8809
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 79
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 19:06:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 17:10:04
1
150 kr
19/3 22:47:50
2
650 kr
20/3 00:53:20
1
300 kr
20/3 17:01:02
3
Vinnande bud
20/3 17:43:10
3
justering av budtak
20/3 17:45:23
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 687 8809
Spegel
Nyrokokostil, höjd: 79
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 17:10:04 | 1 | 150 kr |
19/3 22:47:50 | 2 | 650 kr |
20/3 00:53:20 | 1 | 300 kr |
20/3 17:01:02 | 3 | Vinnande bud |
20/3 17:43:10 | 3 | justering av budtak |
20/3 17:45:23 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58